RDZENIOWANIE

Wiercenia rdzeniowe to uzyskanie materiału badawczego czyli tzw. rdzenia wiertniczego.

 

Rdzeniowanie to proces złożony i zależy on od wielu czynników. To metoda, która polega na ścieraniu lub skrawaniu narzędziem urabiającym czyli koronką wiertniczą pierścienia skalnego na obwodzie dna otworu z pozostawieniem w środku nie naruszonego rdzenia , który następnie wchodzi do rury rdzeniowej umieszczonej pod koronką. Podczas podnoszenia przewodu rdzeń zostaje urwany za pomocą specjalnego urządzenia, tzw. urywaka.

Następnym etapem jest wyciąganie go na powierzchnię, stanowi on próbkę skały. Wiercenie rdzeniowe stosowane jest powszechnie do robót poszukiwawczo - rozpoznawczych.

Analiza rdzeni wiertniczych to obecnie najlepsza metoda, która zapewnia uzyskanie wysokiej jakości informację geologiczno-inżynierską oraz rozpoznanie zasobów surowców mineralnych. Takie informacje wykorzystuje się m.in. do tworzenia i aktualizacji map geologicznych a także do określenia sposobu eksploatacji i analizę ekonomiczną danej inwestycji.

 

Nasza firma rdzeniowała przy budowie nowej drogi słynnej "zakopianki"

ODWODNIENIA TERENU

Odwodnienie terenu to inwestycja ,o której powinniśmy pomyśleć już na etapie projektu i budowy budynku. Warto wykonać odwodnienie powierzchni, gdy nasza działka znajduje się na gruncie nieprzepuszczalnym lub gdy jest dużo powierzchni utwardzonej. Niesprzyjające warunki pogodowe t.j. ulewne deszcze, czy też topniejący śnieg nie będą powodować groźnych zniszczeń m.in.: zalewania piwnic, garaży, parkingów podziemnych, fundamentów, czy też tworzenia się kałuż na posesji. Jako doświadczona firma oferujemy odwodnienia terenów i wykopów wykonując studnie depresyjne i chłonne, a zalegającą wodę odprowadzamy poprzez pompy głębinowe i rurociągi.


Realizacja odwodnienia pod budowę Centrum Kultury w Pawłowicach


Oferta Cena
Studnie Głębinowe z gwarancją na wodę cena od 250 PLN/metr Skontaktuj się z Nami
Odwierty pionowe dla pomp ciepła cena 80 - 120 PLN/metr wraz z sondami Skontaktuj się z Nami
Rdzeniowanie 250 PLN/metr Skontaktuj się z Nami

ZACZNIJ OSZCZĘDZAĆ Z NASZĄ WODĄ