POMPY CIEPŁA - ODWIERTY

Spółka Hydro Drill pragnie Państwu zaproponować szeroki wachlarz pionowych odwiertów ziemnych dla różnych potrzeb. W swoim wyposażeniu posiadamy specjalistyczne wiertnice oraz wykwalifikowaną ekipę specjalistów gotowych na każde wiertnicze wyzwanie. Dysponujemy nowoczesną wiertnicą, która dzięki swojej uniwersalności jest w stanie wjechać na praktycznie każdą działkę i wiercić otwory do ponad 250m głębokości.


Pompa Ciepła - co to takiego i jak działa ?

Pompy Ciepła to alternatywne źródła energii, które można porównać do lodówki lub klimatyzatora różnią się tylko tym że zamiast odbierać ciepło, dostarczają je. Lodówka, odbiera ciepło z żywności,następnie oddaje to ciepło otoczeniu dzięki wymiennikowi umieszczonemu z tyłu obudowy (dlatego lodówka na zewnątrz jest zawsze ciepła). Pompa ciepła ma bardzo podobną zasadę działania.

Odpowiednia instalacja pompy ciepła pionowego kolektora wypełnionego 30% roztworem glikolu propylenowego pobiera ciepło z gleby i przekazuje do pompy ciepła. Właśnie to ciepło posłuży nam do ogrzania naszego domu. Przeciętnie pompa ciepła, która zużywa 1kWh energii elektrycznej dostarcza 4 kWh ciepła.

NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI

- pompa dostarcza nam prawie darmową energię, pobierając ją z niewyczerpalnego źródła - środowiska - uniezależnienie od wzrostu cen za gaz czy olej opałowy spowodowanych wyczerpaniem zasobów naturalnych czy też konfliktami międzynarodowymi

- najtańsze źródło ciepła pod względem eksploatacyjnym stosowanym do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody

EKOLOGICZNA, WYGODNA I CZYSTA

- w miejscu jej eksploatacji nie powstają żadne spaliny, zatem nie zanieczyszczamy środowiska. Emisje spalin z elektrowni podczas produkcji energii elektrycznej zużywanej przez pompę ciepła są o wiele mniej szkodliwe niż zanieczyszczenia emitowane z kominów domów jednorodzinnych

- oszczędność miejsca (ze względu na czystość pracy zamontowanie możliwe jest nawet w pralni)

- nie wymaga wykonania komina ani wentylacji

- nie wydziela żadnych zapachów

- cicha praca i niezawodność.

BEZOBSŁUGOWOŚĆ

- dobrze dobrana do powierzchni budynku pompa ciepła jest kompletnie bezobsługowa. Nie musimy ładować opału, odpalać i czyścić pieca (wiemy to z własnego doświadczenia, gdyż jesteśmy użytkownikami takiej pompy już 7 lat)

BEZPIECZEŃSTWO

- Pompa ciepła to ekologiczny i bezpieczny sposób na ogrzanie domu. Takie ogrzewanie nie niesie ze sobą ryzyka wybuchu czy też ulatniania się czadu. Podczas pracy pompy nie wydziela się dwutlenek węgla.

ZALETY POMPY CIEPŁA

  • This is the 1st item
  • This is the 2nd item
  • NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI
  • EKOLOGICZNA, WYGODNA I CZYSTA
  • BEZOBSŁUGOWOŚĆ
  • BEZPIECZEŃSTWO
 

Dlaczego pionowe odwierty?

Zajmujemy się najbardziej efektywnym źródłem zasilania pomp ciepła jakimi są kolektory pionowe. Właściwie dobrane stanowią podstawę prawidłowej pracy pompy ciepła, która pozyskuje ciepło z wnętrza Ziemi. Niezależnie od kaprysów pogody czy też zmiany temperatury będą one stabilnym źródłem ciepła, natomiast latem mogą być źródłem chłodu. Nie wymagają dużej powierzchni działki (co jest w przypadku kolektorów poziomych) i nie mają wpływu na wyziębienie gruntu. W swojej pracy wykorzystujemy TURBO KOLEKTOR MUOVITECH. Jest on opatentowanym udoskonaleniem, standardowej sondy o gładkim przekroju wewnętrznym. Udoskonalenie pozwoliło na poprawę parametrów uzysku cieplnego z odwiertu.

Jeśli nadal zastanawiasz się nad najlepszym sposobem ogrzewania domu czy budynku użyteczności publicznej to warto pomyśleć o Pompie Ciepła. Jest to technologia, która powinna zainteresować osoby, budujące swoje domy, lokale użytkowe lub przerabiające istniejącą już instalację grzewczą.


Oferta Cena
Studnie Głębinowe z gwarancją na wodę cena od 250 PLN/metr Skontaktuj się z Nami
Odwierty pionowe dla pomp ciepła cena 80 - 120 PLN/metr wraz z sondami Skontaktuj się z Nami
Rdzeniowanie 250 PLN/metr Skontaktuj się z Nami

ZACZNIJ OSZCZĘDZAĆ Z NASZĄ WODĄ