Szukanie wody pod studnię

Studnia głębinowa to najlepszy sposób na zapewnienie sobie wody na działce bądź na terenie działalności gospodarczej. Planujesz wiercenie studni? Zastanawiasz się jak znaleźć wodę? Od czego zacząć szukanie wody pod studnię? Sprawdź i umów się na konsultację już dziś!

Studnia głębinowa — co warto wiedzieć?

Studnie głębinowe pobierają wodę z warstw wodonośnych. Są mniej narażone na zanieczyszczenia ze względu na warstwy nieprzepuszczalne, które oddzielają studnię od powierzchni. Zazwyczaj wiercone są do około 30 m głębokości, ale głębokość może być też większa w zależności od miejsca. W wywierconym otworze umieszcza się niezbędne rury, filtry i pompę głębinową. Woda ze studni może być wykorzystywana do podlewania roślin, napełniania basenu, mycia samochodu, ale także do użytku w domu — studnia głębinowa wykonana przez naszą firmę jest nieskazitelnie czysta i nadaje się nawet do picia.

Czy własna studnia się opłaca?

Był taki czas, że ludzie całkowicie zrezygnowali bądź zapomnieli o możliwości montażu studni na swojej działce. Obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się na kopanie studni ze względu na szereg korzyści, które przynosi. Studnie montujemy na prywatnych posesjach, ale także na terenie działalności gospodarczej. Studnia głębinowa szczególnie korzystna będzie dla właścicieli szkółek drzew i krzewów, sadowników czy gospodarstw rolnych. Jesteśmy profesjonalną firmą, która podejmie się każdego wyzwania!

Oszczędność

Po wykopaniu studni głębinowej, masz dostęp do darmowej wody. Opłacalne jest to zwłaszcza, jeśli posiadasz duży ogród i mnóstwo roślin, które wymagają codziennego podlewania.

Najlepsza jakość pobieranej ze studni wody

Woda pobierana ze studni będzie zawsze naturalnie oczyszczona i najwyższej jakości — dzięki warstwom filtracyjnym.

Niezależność od dostawców wody

Studnie zapewniają alternatywę w momencie, gdy zaskoczy Cię niespodziewana awaria sieci wodociągowej — w przypadku studni nigdy nie zabraknie wody.

Dostępność i wydajność

Najlepsze możliwe rozwiązanie, podczas gdy na działce nie ma przyłącza wody — oprócz tego, że jest to ekonomiczny sposób to także jest znacznie szybszy.

Budowa studni — od czego zacząć?

Hydro-Drill specjalizuje się w skutecznym wykrywaniu wód podziemnych. Zwykle badanie geofizyczne, czyli ustalenie warstw wodonośnych jest pierwszym etapem, który trzeba wykonać, aby skutecznie znaleźć wodę. Ważne zasady dotyczące lokalizacji studni głębinowej na działce: studnia powinna znajdować się 5 m od granicy działki, 7,5 m od przydrożnego rowu z wodą, 15 m od szamb czy kompostowników oraz 30 m od drenażu rozsączającego ścieki.

Skuteczne metody szukania wód podziemnych

Metod wykrywania lokalizacji wód podziemnych jest wiele. Szukanie wody pod studnie zależy od lokalizacji — jeśli wiercenie ma odbyć się w pobliżu rzeki, jeziora to studnia będzie wykopana bliżej powierzchni, ponieważ wody podziemne mogą płynąć wzdłuż zbiorników wodnych. Poszukiwanie wody pod studnie wymaga dużej wiedzy i doświadczenia, które posiadają nasi pracownicy. Wszystkie metody poszukiwania wody dobierane są indywidualnie do danego terenu. Gwarantujemy, że odnajdziemy u Ciebie najlepsze miejsce na kopanie studni o odpowiedniej głębokości. Do każdego projektu podchodzimy w sposób indywidualny i dobieramy odpowiednią metodę, która sprawdzi się na działce klienta. Posiadamy najnowsze maszyny, które pozwolą na realizację nawet najtrudniejszych zleceń — indywidualnych, przemysłowych i instytucjonalnych.

Zapraszamy na konsultację — umów się już dziś!

Zachęcamy do kontaktu! Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące studni głębinowych i przygotujemy indywidualną ofertę. Pomiar, montaż i podłączenie studni zostaw nam! Zleć budowę studni profesjonalistom!

error: Treści są chronione